PODĚKOVÁNÍ A SHRNUTÍ BRQS 2015

06.06.2016 15:03

Co dodat na závěr...


Letošní v pořadí již druhý ročník Bohemian Rhapsody AQHA Show máme za sebou. Přinesl nám opět spousty nových poznání do budoucích let :-)

Naše poděkování patří v první řadě jezdcům, kteří přijeli prezentovat svoje čtyřnohé svěřence. Obsazeno bylo celkem 59 tříd. Slušná účast byla již i v disciplínách pod anglickým sedlem. Nejobsazenější disciplínou byl nedělní Working Cow Horse.

V roce 2013 startovalo na podzimní CZQHA show v Krakovanech 26 koní, v loňském roce na Bohemian Rhapsody do Roupova dorazilo 67 koní a v letošním roce jsme napočítali 82 koní. Doufáme, že si všichni nebo alespoň většina účastníků odvezli jen pozitivní dojmy. Naší prioritou je vytvořit pro závodníky ty nejlepší podmínky a stále vylepšovat organizaci tak, aby ani ty nejmenší detaily "nevázly".

Velký dík patří zejména Václavovi Vacíkovi, majiteli areálu Galloway Farmy. On i celý jeho tým vždy dopomáhají svou precizností k hladkému průběhu celého dění. V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, díky nimž si závodníci mohli odvézt i nějakou tu věcnou cenu. Ing. Dušan Kořínek, Ph.D. z firmy Schaumann si tak jako v loňském roce připravil zajímavý seminář o výživě koní. Dále firma Schaumann věnovala mnoho věcných cen, stejně jako firma Acana a další. Porsche Plzeň zapůjčilo krásný předváděcí vůz značky VW Amarok, ze kterého nám rozhodčí posuzovala nedělní Cutting a z firmy Scuderia Praha v sobotu přijel nejnovější model Ferrari, ve kterém se mohli svézt výherci některých disciplín včetně těch nejmenších :-)

Dále bychom chtěli zdůraznit, že díky finanční podpoře CZQHA jsme pro Vás mohli stejně jako v loňském roce pozvat rozhodčí z USA. Byla jí velká profesionálka a aktivní jezdkyně paní Pamela Scott. Jako Ring Steward jí vzorně asistovala Jitka Kynclová.

Mimo tříd AQHA se v letošním roce konaly i soutěže pod hlavičkou NCHA a ERCHA. V NCHA Grass Roots Cutting se jelo i o finanční výhry, stejně tak jako ve Working Cow Horse pod hlavičkou ERCHA. Navíc nás v průběhu roku požádala rakouská AQHA, zda bychom nemohli uspořádat mistrovství Rakouska v dobytkářských třídách Cutting a Working Cow Horse. Kolegům z Rakouska jsme vyhověli a několik jezdců se tak utkalo i o titul Austrian Champion. Za rakouskou asociaci dorazil pan Gerhard Froehlich, aby osobně šampionům pogratuloval.

Doufáme, že se v roce 2016 sejdeme ve stejně hojném ne-li hojnějším počtu! DĚKUJEME!


Zpět